To największe przeprowadzone badanie realizatorów i odbiorców usług społecznych w kontekście deinstytucjonalizacji, zrealizowane na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu przez liczący prawie 40 osób zespół ekspertów z 13 ośrodków naukowych. Badanie koordynowała Uczelnia Korczaka. Wzięło w nim ogółem udział ponad 8,3 tys. respondentów: odbiorcy usług, ich realizatorzy w instytucjach oraz decydenci w samorządach.

Badanie potrzeb osób niepełnosprawnych w Polsce w 2024 roku zostało zrealizowane na zlecenie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez Konsorcjum zawiązane przez Instytut Badawczy IPC sp. z o.o. oraz Agencję Badawczą Fast Solutions (Grupa WW Sp. z o.o.). W badaniu wzięło udział ponad tysiąc osób z niepełnosprawnościami (posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności) oraz przedstawiciele organizacji i instytucji wspierających.

Celem głównym badania było zdiagnozowanie potrzeb osób z niepełnosprawnościami z punktu widzenia tych osób oraz zmian, które nastąpiły w stosunku do poprzedniego badania wykonanego w 2017 roku.

Badanie zostało przeprowadzone w okresie maj – czerwiec 2019 r., na zlecenie PFRON przez firmę Badania Społeczne Marzena Sochańska-Kawiecka z siedzibą w Żyrardowie.

Przedmiotem badania było opracowanie zestawu wskaźników służących do oceny efektywności realizacji zadań z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej zlecanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uprawnionym podmiotom.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że zostało zakończone „Badanie potrzeb osób niepełnosprawnych”.

Badanie zostało zrealizowane w okresie styczeń – kwiecień 2017 r., na zlecenie PFRON przez firmę Badania Społeczne Marzena Sochańska-Kawiecka z siedzibą w Żyrardowie.

Celem badania było zdiagnozowanie potrzeb osób niepełnosprawnych z ich punktu widzenia. Badanie dostarczyło wiedzy w zakresie możliwego wsparcia tych osób przez podmioty działające na rzecz osób niepełnosprawnych.